Elektryzujący eklektyzm

KONKURS

Projekt wykonany w ramach konkursu organizowanego przez polskiego producenta płytek gresowych Tubądzin. Został on zgłoszony w kategorii Culture Form, której głównym założeniem było 'budowanie i odbudowywanie przestrzeni w celu uwydatnienia procesu twórczego i podkreślenia istoty przeżywania kultury'. Temat wydawał się być idealny dla poczynań YUKI i otworzył furtkę dla propozycji nieco bardziej szalonego i odważnego wnętrza.

Założeniem projektu było nadanie starej, opuszczonej przestrzeni pofabrycznej nowej funkcji i wydźwięku, a bezpośrednią inspiracją stała się pierwsza łódzka elektrownia EC1.

W zaproponowanym lokalu, wg zgłoszonego projektu, widzimy eklektyczną restaurację, łączącą klimat industrialny z motywami art deco oraz glamour. Ciemne wnętrze ożywione zostało intensywnymi kolorami (głównie czerwienią i błękitami), dużymi mosiężnymi szczotkowanymi panelami oraz polerowaną wzorzystą podłogą.

'Wisienką na torcie' są natomiast okrągłe portrety z kolekcji producenta WallColors, które z przymrużeniem oka nawiązują do stylu renesansowego malarstwa.

parallax background
 
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności