Butik jak muzeum

KONKURS

Pozostając w temacie konkursowym oraz atmosferze renesansu, poniżej drugi z dwóch zgłoszonych do konkursu projektów. W tym przypadku prezentowany jest ekskluzywny butik w centrum jednej z europejskich stolic.

Lokal ten jest duży oraz bardzo jasny. Większą część elewacji i dachu stanowią tu przeszklenia, natomiast podłogi i pozostałe ściany utrzymane są w jasnej kolorystyce: są to gównie złamane biele, które idealnie eksponują struktury monochromatycznie pomalowanych cegieł i surowych tynków.

Produkty producenta (m.in. wielkoformatowe płyty gresowe) w przedstawionym projekcie pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną.

We wnętrzu jest sporo zaobleń i łuków. W każdej z jego trzech części pojawia się duże lustro, nawiązujące kształtem do łuków często występujących w architekturze renesansowej.

Całość ma przywodzić na myśl muzeum, w którym elementy odzieży i akcesoria stanowią eksponaty. Te natomiast przeplatają się tu z reprodukcjami renesansowych dzieł sztuki: motyw obrazu 'Narodziny Wenus' w postaci fresku w strefie influenserskiej, białe popiersia Wenus czy manekiny przypominające alabastrowe sylwety kobiece. Całość natomiast dopełniona jest okazałą roślinnością.

parallax background
 
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Polityka prywatności